II Grand Prix Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Tenisie Stołowym

Pod patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego 21 i 22 października w hali sportowej przy Zespole Szkół w Głoskowie, dzięki gościnności Pani Dyrektor Małgorzaty Piętki, odbyły się zawody sportowe w ramach II Grand Prix Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Tenisie Sportowym. Organizatorem tego sportowego wydarzenia były młodzieżowe ośrodki wychowawcze z Borowia i z Woli Rowskiej. Pomysłodawcami i głównymi realizatorami tego wydarzenia byli:  wicedyrektor borowieckiego ośrodka – Pan Marcin Karwowski i Pan Robert Barański, który był jednocześnie sędzią głównym zawodów. Celem tej imprezy sportowej było propagowanie tenisa stołowego wśród młodzieży ośrodków, rywalizacji sportowej w duchu fair play, pokazanie możliwości spędzania wolnego czasu oraz zdrowego stylu bycia.

Turniej otworzył Vice-Dyrektor MOW Borowie Pan Marcin Karwowski. Po słowach przywitania zespołów z pięciu ośrodków wychowawczych od razu przystąpiono do rozgrywania meczy. Pierwszego dnia przeprowadzono turniej drużynowy, drugiego dnia turniej indywidualny. W sędziowaniu rozgrywek przy stołach tenisowych pomagali wychowankowie MOW-u z Borowia.

Zmagania na hali zakończyły się uroczystym wręczeniem dyplomów przez dyrektora Zbigniewa Karwowskiego dla wszystkich drużyn i pucharów dla najlepszych drużyn i zawodników oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez Dyrekcję ośrodków młodzieżowych w Borowiu i Woli Rowskiej.

Końcowa klasyfikacja II Grand Prix prezentowała się następująco:

Turniej drużynowy:

 1. miejsce MOW Gostchorz
 2. miejsce MOW Borowie – drużyna A
 3. miejsce MOW Wola Rowska
 4. miejsce MOW Borowie – drużyna B
 5. miejsce MOW Podciernie
 6. miejsce MOW Podzamcze

Turniej indywidualny:

 1. miejsce Marcin Mrozowicz – MOW Gostchorz
 2. miejsce Sebastian Przybyszewski – MOW Borowie
 3. miejsce Sebastian Koc – MOW Wola Rowska
 4. miejsce Aleksander Stolarek – MOW Borowie
 5. miejsce Dawid Żelichowski – MOW Borowie

Tak więc słowa Pana Dyrektora Zbigniewa Karwowskiego sprzed roku, w których wyraził nadzieję, że zainaugurowane w 2016 r. zawody na stałe wejdą do kalendarza rozgrywek sportowych, spełniły się. Tym samym składamy gratulację organizatorom zawodów jak i przede wszystkim zawodnikom, w szczególności zaś zwycięzcom.